A bécsi Operaház története
A bécsi Operaház épületét August Sicard von Sicardsburg építész tervezte, míg belsejét Eduard van der Nüll belsőépítész. Az épületet számos freskó díszíti, amelyet Moritz von Schwind festett. Egyik építésznek sem volt lehetősége elkészült állapotában megtekinteni az Operaházat: az érzékeny lelkű van der Nüll öngyilkosságot követett el, majd halála után nem sokkal barátja, Sicardsburg sztrókot kapott és elhunyt.
1869. május 25-én ünnepélyes keretek között került megnyitásra a bécsi Operaház Mozart Don Juan-jával.
1938 és 1945 között igen sötét korszak következett be a bécsi Operaház életében. A náci megszállás idejében sok színészt, vezetőt és munkatársat elűztek az országból, illetve megöltek, ráadásul a darabok többségét nem játszhatták el.
1945. március 12-én egy bombázás következtében lerombolásra került a bécsi Operaház épülete, amelyet május 1-jén ideiglenesen a Volksoper épületébe helyeztek át. 1945. október 6-án megnyitott a gyorsan felújított „Theaters an der Wien” is Beethoven Fidelio-jával. A következő 10 évben a bécsi Operaház két helyszínen működött az anyaépület újjáépítése alatt.
1955. november 5-én eredeti helyszínén nyitott újra az újjáépített bécsi Operaház, amely új előadótermet és modernebb technológiát kapott. Karl Böhm vezetésével, az osztrák TV által is közvetített nyitóceremónián briliáns előadását láthattak a nézők Beethoven Fidelio-jának.
Bécsi Operaház elérhetőségek
Cím: 1010 Bécs, Opernring 2.
Telefon: +43 1 514 44 / 2250, 7880
Bécsi Operaház programok
A bécsi Operaház programjai az alábbi oldalon megtekinthetők: www.wiener-staatsoper.at
Utazzanak Bécsbe busszal vagy vonattal adventkor az adventi utak szakértőjével, a Travelorigo Utazási Irodával.